Kedves Gyerekek!
Nagyon örülök, hogy ráleltetek a Hívd Furulyácskát extrákra! Ebben néhány érdekességet tudhattok meg akár a meséről, akár a természetről, az állatokról, a növényekről. Találtok majd szép fényképeket is, érdekes hangokat hallgathattok meg. Kövessétek minden fejezet elolvasása után!
Tartalom:
Bevezetés - Furulyácska bemutatkozik
1. A szomjas fácska hálája
2. Furulyácska barátokra lel
3. A gyógyító zene
4. A szeretetet hozó furulyaszó
5. Túra Tündér
6. A különleges utazás
7. Furulyácska bajba kerül
8. A csodálatos nagymama
9. A Kis Kártyázó
10. Az Ezermester
11. A bagoly színre lép
12. Sakk király és sakk királynő
13. Az őz és az őzlábgomba
14. A madármentés
15. Csoda a madaraknál
Az egyes fejezetek végén található QR kódok beolvasásával tovább tudod színesíteni a tudásodat, érdekességeket olvashatsz az adott mesével kapcsolatban. Reméljük, tetszeni fog Nektek!
Furulyácska ihlete, avagy hogyan születettek meg a fejemben a Furulyácska kalandos történetei?
Furulyácska kalandjai 15 fejezetből állnak. Minden történet 1-1 személyre szóló meseként jött a világra. Kedves családtagjaim, barátaim kapták ajándékba. Nem szólt minden történet Furulyácskáról, de ahogy válogattunk Anyukámmal a meséim között, úgy ezeket találtuk a legjobbaknak, amelyeket át tudtam könnyen írni Furulyácskásra. Úgy hívjuk, hogy Furulyácskásítottam. Amikor először kitaláltam a Furulyácska nevet, Anyukámnak nagyon megtetszett, ezért is javasolta, hogy ezt a szereplőt vigyem tovább, mert olyan különleges név. Aztán csatlakozott hozzá Micinke Cinke, később pedig Fecskendő Fecsi is. És így szépen lassan a többi szereplő is. Végül egy nagyon kerek történetet sikerült összerakni Furulyácska kalandjaiból, a sorrend összeállításában segített Anyukám is. Aztán már csak kerekíteni kellett a mesekönyvet, nagyon élveztem. Újra meg újra felfedeztem apróbb hibákat, ahogy olvasták fel nekem, így mindig kellett kicsit javítani rajta. Végül pedig megszületett az általatok is ismert könyv. Anyukám csak később jött rá, hogy igazából tele van érzékenyítő mesével. Ez nem tűnt fel egyikünknek sem, csak utólag. Olvassátok jókedvvel, szeretettel Furulyácska kalandjait.
A borítót készítette: Boldog-Tokaji Emília, grafikus Életfa Csoport Egyesület
Köszönet...
Szeretném megköszönnni minden kedves családtagomnak, barátomnak, ismerősömnek, akik valamilyen formában segítettek nekem, hogy ez a könyv elkészüljön. Köszönöm a szüleimnek, anyukámnak, hogy legépelte és többször átolvasta, apukámnak, hogy átolvasta, nagymamámnak, Frank Rózának és a magyar nyelvtan tanáromnak, Gömbös Sándorné Zsuzsa néninek, hogy átnézték a helyesírást, és köszönöm az enkonyvem.hu-nak a szerkesztést. Külön köszönöm szépen azoknak, akik rajzoltak hozzá. Gyerek rajzolók: Both Nóra, Both Viktória, Csernók Lilla, Domsa Lelle, György Larissza, Kiss Emília Szonja, Kovács-Buna Kinga, Plézer Panna, Székely Boglárka, Urbán Anita és jómamgam. Felnőtt rajzolók, illusztrátorok: Boldog-Tokaji Emília, Bubó, Csider Bernadete, Dobai Denissza, Fekete-Nagy Szonja, Frank Zsófa, Gömbös Sándorné Zsuzsa, Hárosi Brigita, Hárosi Sándor, Hárosi Sándorné Zsuzsa, Kovács-Buna János, Láng Andrea, Pénzes Panna Flóra, Perlaki Katalin, Szabó Fanni Mercédesz, Zsuga Réka Eszter. Köszönöm szépen nagynénémnek, Urbán Évának a tördelést.
Továbbá köszönöm szépen azoknak, akik érdeklődnek iránta és támogatásukkal lehetővé teszik, hogy újra és újra ki tudjuk nyomtatni. Köszönöm szépen azoknak, akiktől visszajelzéseket kapok, nagyon szeretek mindenféle visszajelzést kapni, köszönöm a sok jó szót, biztatást és szeretet.
Köszönöm mindenkinek, aki a Répi, a kis hóember című, első könyvemből kértek, és támogattak engem, hogy ez a könyv is megjelenhessen. Ebből a támogatásból tudtuk elindítani ennek a könyvnek a kiadását is, 350.000 Ft-ot tudtam beleadni a kiadásba.
Köszönöm szépen Szabó Fanni Mercédesz tanárnőmnek, hogy a Sziget Suli Általános iskola 4. osztályában a könyvet kötelező olvasmányként veszik a második félévben és egy teljeskörű pedagógiai tantervet készít ehhez. Nagyon örülök, hogy ennyire értékesnek találja, érzékenyítőnek, és érdemesnek arra, hogy erről részletesen beszéljenek a suliban.
Köszönöm szépen dráma tanáromnak, Domsa-Faragó Ivettnek, hogy a könyvemből több fejezetet együtt megdramatizálhatunk, színpadra viehtünk és több helyen előadhatunk.
Köszönöm, hogy dráma előadást készítenek a szentgotthárdi diákokkal a Zene gyógyít fejezetből, amely a helyi tévében is bemutatásra kerül. Köszönöm, hogy adománygyűjtő koncertet is szervez a gotthárdi Művelődési Ház a következő könyvek kiadására.
Köszönöm, hogy festettek rólam egy festményt, köszönöm, hogy rajzokat és fotókat küldtök nekem, szóval végtelen a sor... Köszönöm, hogy ezáltal annyi jó embert ismerhettem meg, akik egy-egy fantasztikus kedvességgel, jó szóval, bíztatással kisebb-nagyobb ajándékkal leptek meg!
Festette: Csider Bernadette
SZIGET SULI ÁLTALÁNOS ISKOLA, 4. OSZTÁLY - ÓRAI MUNKÁK, RAJZOK, VERSEK ÉS FURULYÁCSKA
Szabó Fanni Mercédesz tanítónő álmodott egy nagyot és kötelező olvasmányként építette be a tanulmányokba Furulyácskát a 4. osztályos tanulói számára, amelyhez számos érdekes tudnivalót, tevékenységet csatol, hogy a gyerekek látókörét bővítse.
VERSEK
ÓRAI MUNKA KÖZBEN
Óra közben: játékok, feladatok a könyvből, külön munkafüzetből, dráma, mozgás, jelbeszéd tanulás, stb... mind a Furulyácska témakörben.
"Ma is feladatlappal indítottunk, valamint tartalom felmondásból volt felelés. Továbbra is töretlenül szeretik a gyerkőcök a könyvet, csoda hallgatni őket. Túra Tündér mellett egy másik nagyon fontos szereplőről beszélgettünk, aki nem volt más, mint Fecskendő Fecsi fiókája, aki csak mutogatni tudott. Több elmélet is született, hogy még olyan pici, hogy nem tud beszélni vagy néma. Ezen a vonalon elindulva megtanultunk 3 szót jelelni (jó napot, köszönöm, viszlát). Furulyácska óránkat pedig egy fészek fogóval zártuk. A mai órában volt környezet, nyelvtan, tesi és még érzékenyítés is!
FOTÓK ÉS RAJZOK, AMIKET A KÖNYV MESÉIHEZ KAPCSOLÓDÓAN KAPTAM
Ha van kedvetek rajzokat, fotókat küldeni nekem, akkor szívesen kiteszem ide a honlapra is. Nincs más dolgotok, mint a kovacsbunatimi@gmail.com címre elküldeni.
RAJZOK
Az alábbi rajzokat egy 22. kerületi SNI gyerekeket fogadó iskolától kaptam Furulyácskáról és kalandjairól:
FOTÓK