• slidebg1

9. fejezet
A nagy vadászat


Kedves Gyerekek!


Hát, gyerekek: ez a fekete párduc nehezen tanul. Tigőr úja megmentette őt a tüdőgyulladás rémétől! Reméljük most már megtanulta, hogy Répi nem a dzsungel lakóinak teremtett étel.
De nem minden állat ilyen szerencsés, valamelyiket zsákmányul ejti egy ellenfele és elfogyasztja.
Tigőr - mint minden tigris - nagyon jól tud lopakodni, mint az árnyék és villámsebesen tud rárontani a kiszemelt zsákmányára. Azonban ha nem sikerül elejtenie gyorsan, akkor bizony nem elég kitartó, hogy sokáig üldözze a kiszemelt zsákmányát.



Répi, a kis hóember 
Készítette: Láng Andrea (grafikus, Lélektánc )


Az embereknek és a hóembereknek a legnagyobb előnye a vadászat során a kitartásuk. Szinte bármelyik állatot képesek addig üldözni, hogy azok feladják a menekülést. Ez lett a bölény veszte is.
De miért volt szüksége Répinek arra, hogy egy bölényt elejtsen?
Az embereknek enniük kell, hogy élhessenek. Ugyanigy a hóembereknek is. A meleg dzsungelben sok energiát igényel, hogy a testét hidegen tudja tartani, ne olvadjon el. Mintha egy hűtőszekrényt kellene hidegen tartania. Emellett Répi a bölényhússal viszonozta az éhes Tigőr és családja számára, hogy már kétszer is megmentették őt a fekete párductól.


Répi, a kis hóember 
Készítette: Kovács-Buna Tímea(12)

Azt csak Ti tudjátok, hogy valójában a párducot mentette meg Tigőr, hogy ne kapjon szegényke tüdőgyulladást a jéghideg hóember bekebelezésétől!
Ti ismertek valakit, aki evett már bölényt?

Ha Répi evett is a bölényből, akkor az biztos, hogy nem a dzsungelből származik, ott ugyanis nem élnek bölények. Lehet, hogy csak bölényre hasonlított, de valójában tévedett Répi??? Miért ne tévedhetne egy két éves hóembergyerek? Szerintem mindannyian tévedtünk már. Répi még mindig úgy gondolja, hogy bölényt ejtett el, csak mi tudjuk, hogy az valami más lehetett, hiszen a dzsungelben igazából nem élnek bölények. A bölények a sztyeppéket, nagy füves területeket szeretik.
Bizony, ez inkább egy bivaly lehetett. Kár, hogy már nem tudjuk biztosan megmondani, hisz elfogyott! De sokan összetévesztik a bölényt a bivallyal vagy az őstulokkal. És tudtátok, hogy régen, a középkorban rengeteg bölény élt itt, Magyarországon is? Sajnos akkoriban egész Európában sokat pusztították őket, addig-addig, míg majdnem kihaltak teljesen, 100 évvel ezelőtt lőtték le az utolsó vadon élő bölényt. Végül az állatkertekből sikerült újra feléleszteni a fajt.


Egy kis érdekesség, nézzetek meg! Így készült Láng Andrea (grafikus, Lélektánc ) fenti bölényes festménye:

Timi mesék